Amnesty stond ook dit jaar weer op de 5 mei Bevrijdingsmarkt in de Doezastraat-Herenstraat. Een zonnige, mooie dag met veel publiek.
Naast veelal interessante gesprekken over mensenrechten in het algemeen en de stand van de wereld, was het doel van onze actie om zoveel mogelijk handtekeningen te verzamelen onder 2 petities. Dat is bijzonder goed gelukt. In totaal hebben we die dag 848 handtekeningen opgehaald, een geweldig mooi resultaat. Daarnaast hebben we vele mensen kunnen informeren over het werk van Amnesty!
Hierbij bedanken wij iedereen die een handtekening heeft gezet. En zeker ook alle vrijwilligers van Amnesty Leiden en Leiderdorp, die zich hebben ingezet om deze dag te organiseren en onze kraam te bemannen.
De handtekening onder de petities zijn overal in Nederland opgehaald en worden verzameld op het hoofdkantoor van Amnesty International Nederland in Amsterdam. Daarna worden ze overhandigd aan de autoriteiten van Iran en Oeganda.
Op 5 mei ging het om petities voor:
1. Sharifeh Mohammadi, een Iraanse vrouw, die op opkomt voor de rechten van vrouwen en arbeiders. Zij is opgepakt en veroordeeld tot 30 jaar celstraf.
2. Kizza Besigye, een Oegandese oppositieleider, die -gevlucht naar Kenia-, daar is ontvoerd en nu onder erbarmelijke omstandigheden gevangen gehouden wordt in Oeganda.
Het verhaal over deze 2 mensen en de petitie kunt u verder volgen op de site van Amnesty Nederland.

