Amnesty Leiden op de Bevrijdingsbraderie in de Doezastraat/Herenstraat
Dinsdag 5 mei 2025 | 9:30 - 17:00
Dinsdag 5 mei is het weer Bevrijdingsdag: samen vieren we onze vrijheid én komen we in actie voor mensen die niet in vrijheid leven.
Ook dit jaar zijn we te gast op de gezellige bevrijdingsdagbraderie, met dank aan de Ondernemersvereniging HerenDoeza. Onze kraam staat in in de Herenstraat, tussen Koninginnelaan en Leliestraat.
Dit keer komen we in actie voor mensen uit verschillende landen. Voor twee verschillende gewetensgevangenen hebben we een petitie die je kan komen ondertekenen.
De ene petitie roept op om voormalig presidentskandidaat Kizza Besigye vrij te laten, nadat hij ontvoerd is en onterecht in de gevangenis in eenzame opsluiting zit. We vragen ook om hem toegang te geven tot goede medische zorg die hij hard nodig heeft omdathij ernstigziek is.
De andere is voor Sharifeh Mohammadi uit Iran. Zij kwam op voor de rechten van vrouwen en arbeiders en sprak zich uit tegen de doodstraf. Ze werd gemarteld en 2 keer ter dood veroordeeld voor ‘gewapende rebellie’. In oktober is dit omgezet naar 30 jaar gevangenisstraf maar ze had nooit opgepakt mogen worden, we vragen om haar vrijlating.

foto's werkgroep


