Resultaat Write for Rights 2025 in Leiden en Leiderdorp en Zoeterwoude

3 januari 2026

Write for Rights 2025: wat een geweldig resultaat! 

Voor 9 mensen verspreid over de hele wereld die onterecht vervolgd, gediscrimineerd of gevangen gezet zijn, kon in december 2025 weer geschreven worden, met een geweldig resultaat 💛

MBO Rijnland organiseerde op 2 en 3 december 2025 op de locaties Breestraat en Lammenschans een geweldige Write for Rights-actie. Dit had als ongelooflijk resultaat 2306 ondertekende brieven.
 
Daarnaast kwamen veel mensen op 6 december 2025 langs bij BplusC locatie Nieuwstraat Leiden om hun steentje bij te dragen aan de schrijfactie. Ook werden er kaarten gemaakt op de Anne Frankschool en is er weer veel gebruik gemaakt van de schrijfpakketten via kerken, het Diaconaal Centrum de Bakkerij en BplusC. Met elkaar werden er 1204 brieven geschreven en 1366 kaarten, vaak prachtig zelfgemaakt.
 
Werkgroep Amnesty Leiden-Leiderdorp bedankt iedereen die heeft meegedaan. Dankzij alle schrijvers hebben we dit fantastische resultaat gehaald.
 
Alle brieven met de oproep het onrecht onmiddellijk te stoppen, worden gestuurd naar betreffende autoriteiten. De kaarten gaan naar de 9 mensen zelf, als teken van hoop, dat ze niet vergeten worden.
 

Luister hier naar verslaggeefster Gerry van Bakel van Sleutelstad.nl in gesprek met wethouder Abdelhaq Jermoumi en Amnesty International-vrijwilliger Myrthe over de schrijfactie Write for Rights

 Kaarten 2025

 Kaarten 2025

 Kaarten 2025

 Kaarten 2025

Meer informatie over de resultaten van de actie is te vinden op amnesty.nl/write-for-rights

 Write for Rights in Leiden